Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 12

Kontakt00-162 Warszawa, ul. Dzielna 1a
tel. 22 636 66 99 fax. 22 636 91 99

Artykuły

Uskrzydlanie - warsztaty twórczego rozwoju dla dzieci klas IV - VI

„Uskrzydlanie”

czyli

warsztaty twórczego rozwoju dla dzieci klas IV – VI

Co to znaczy być twórczym? Czy to potrzebne zwykłemu człowiekowi? Czy jako rodzic chciałbyś, aby Twoje dzieckobyło twórcze?

Świat potrzebuje ludzi twórczych, nie tylko WIELKICH autorów nowych teorii, pisarzy, malarzy, muzyków, wynalazców, ale również tych, którzy wynaleźli... Czytaj dalej.

Małe dziecko wobec przyspieszenia cywilizacyjnego

 „Małe dziecko wobec przyspieszenia cywilizacyjnego”

         Współczesne dzieci zbyt wiele czasu spędzają przed ekranem telewizora czy komputera, a za mało bawią się na dworze. Place zabaw w wielu przedszkolach są tak zabudowane plastikowymi konstrukcjami, że niewiele jest miejsca do zabawy na „prawdziwej” ziemi. Mniej byłoby napięć i zachowań ag... Czytaj dalej.

Rozwiązywanie konfliktów w szkole i w rodzinie metodą Kręgów naprawczych

KRĘGI NAPRAWCZE

Kręgi Naprawcze[1] to metoda rozwiązywania konfliktów interpersonalnych opracowana przez Dominica Bartera w Stanach Zjednoczonych w latach 90 -tych. O jej skuteczności świadczy fakt, że zainstalowana w szkole o bardzo wysokiej przestępczości - ponad 70 interwencji policji w ciągu roku - zmniejszyła znacznie jej nasilenie do 1 inter... Czytaj dalej.

Wyłącz dziecku telewizor

Wywiad ukazał się w dn. 22.11. 2012 r. na stronie www.tvn24.pl (NATEMAT)

Wyłącz dziecku telewizor. "Fundujemy najmłodszym nadmiar bodźców, przed którymi nie potrafią się ochronić"

Stres, agresja, nadpobudliwość, problemy ze snem, uzależnienia. To wszystko dotyczy naszych dzieci już od najmłodszych lat. Jeśli nie odetniemy ich od szkodliwych bodźców, następne pokolenia mogą nie być w stanie kontynuować cywilizacji – ostrzega w rozmowie z Na Temat Maria J. Bielecka, psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 12 w Warszawie, zwracająca uwagę na przebodźcowanie dzieci.

... Czytaj dalej.